Nejprodávanější zboží v této kategorii:
PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg129
PROFIZOO granule z vojtěšky 6 kg189
PROFIZOO granule z vojtěšky 15 kg399
PROFIZOO granule z vojtěšky 30 kg699

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg Zvětšit obrázek Reálná fotografie.
Novinka
Doporučená cena:
168 Kč
Sleva:
23%
Cena:129Kč s 15% DPH
112,17Kč bez DPH
Dostupnost: skladem

Popis produktu

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg

Vysoce kvalitní, bílkovinné krmivo ze sušené vojtěšky.

Výhody krmení vojtěškou :

Vojtěška je bílkovinným krmivem a cenným zdrojem kvalitních aminokyselin. Velmi důležitou aminokyselinou kterou má vojtěška k dispozici je Lyzin. Je to takzvaná limitující aminokyselina. Vysoký profit z doplňku kvalitní vojtěšky mají zejména pro koně rostoucí, sportovní koně, březí a kojící klisny a mladí koně na začátku výcviku. Toto krmivo je ovšem vhodné pro většinu kategorií koní. Dalším benefitem vojtěšky je doplnění energie formou dobře stravitelné vlákniny. Díky nízkému zastoupení lehce rozpustných cukrů je vhodná pro koně trpící inzulinovou rezistencí, equinním metabolickým syndromem a pro koně citlivé na škrob. Vojtěška dále obsahuije množství vitaminů jako vitamin A, vit. E, betakaroten a vitaminy skupiny B. Z minerálních látek je vojtěška bohatá zejména na vápník, hořčík a draslík. Pro vysoké množství vápníku je vojtěška vhodná pro vybalancování krmné dávky která je založena na obilninách a obsahuje tak více fosforu.

Dietetické vlastnosti:

Dietetické vlastnosti vojtěšky tedy vyvstávají z nízkého množství lehce rozpustných cukrů, vysokém obsahu vlákniny a zásaditých minerálních látek. To má své uplatnění v regulaci trávení u koně. Vojtěška podporuje žvýkání a proslinění sousta a přítomností zásaditých látek tedy zvyšuje pH v žaludku. Díky tomu je tak velmi vhodá k prevenci, ale také během fáze léčby žaludečních vředů.

Krmná dávka:

Obvykle 0,5-2 kg na koně. Hodí se do kombinace s obilninami. Dávkování se vždy řídí indiviualitou a potřebami každého zvířete. Na vojtěšku je třeba postupně a pomalu koně navykat. Naše vojtěškové granule jsou z celé rostliny, nikoli jen z moučky, jsou velmi křehké a dobře se dají rozkousnout. Cena je 10kč/kg - baleno v pytlích po 50kg. Průměr granulí je 8mm.

Zákazníci zakoupili spolu s

Přihlášení

Nevíte heslo? Nechte si jej zaslat.