Nejprodávanější zboží v této kategorii:
VetOrganics EcoSpot™ Hot Spot Spray for Dogs & Cats 118ml699
Alavis Hemagel 7g263
Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps587
Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 20cps223
Colafit 7 balzám na tlapky, 22ml127

Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps

Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps Zvětšit obrázek Obrázky jsou pouze ilustrativní.
Doporučená cena:
704 Kč
Sleva:
17%
Cena:587Kč s 15% DPH
510,43Kč bez DPH
Hodnocení produktu:
Dostupnost: skladem

Popis produktu

Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps

Enzymatický veterinární přípravek obsahující speciálně vybranou směs rostlinných enzymů určený pro podporu hojení tkání a pro posílení imunity zejména po úrazech a operacích a pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů.

100% rostlinný enzymatický veterinární přípravek

Enzymoterapie je léčebné užití enzymů. Přípravek ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie obsahuje speciální směs rostlinných enzymů. Rostlinné enzymy mají oproti živočišným enzymům výhodu v jejich vyšší aktivitě a dále jsou aktivní při širším rozmezí pH, čímž je možné, aby rostlinné enzymy na rozdíl od živočišných byly aktivní již v žaludku.

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle důležitou funkci biokatalyzátorů – umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce v organismu nemohly probíhat. Přírodní enzymy na rozdíl od jiných léků nezasahují proti projevům anebo původci určitého onemocnění, ale mobilizují imunitní systém, aby se organizmus s nemocí nebo její hrozbou vypořádal co nejlépe sám.

Doporučujeme:

 • pro podporu a hojení tkání

  * po úrazech a operacích

  * pro posílení imunity

  * při zánětech

  * pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů

Enzymy v přípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie potlačují projevy zánětu, zmenšují otoky i otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocnění apod.

Velikost balení: 20 a 80 kapslí

Složení:

Enzymy: Bromelain, Papain, Peptidáza, Pankreatin Analog 4×, Proteáza, Rutin

Bromelain Bromelain je rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Jeho hlavní schopnost je blokovat mediátory zánětu a snižovat migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček. Bromelain také zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek.

Papain Papain je rostlinný enzym získávaný z latexu, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů. Hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny. Vykazuje fibrinolytické účinky (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus). Papain má také silnou antibakteriální aktivitu.

Peptidáza Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus během rekonvalescence využívá. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů a dále jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (slouží k přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růst buněk.

Pankreatin Analog 4× Pankreatin Analog 4× je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a proteáza), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin ANALOG 4× napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronických zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach. V poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, podílejí se na léčbě virových onemocnění, zlepšují klinický stav pacienta a prodlužují jeho život při nádorovém onemocnění.

Proteáza Proteáza narušuje bakteriální biofilm a výpotek sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele, a dále zvyšuje koncentraci antibiotik v cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Dále podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje aktivitu krve a tkání při narušené rovnováze vnitřního prostředí.

Rutin Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty, s čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Antioxidační účinky rutinu byly popsány při experimentech s degradací kolagenu volnými radikály, kdy se u něj prokázal silný protektivní účinek. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje křehkost cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken. Rutin má také protizánětlivý, protitrombotický a cytoprotektivní účinek.

Obsah účinných látek v jedné kapsli:

 • Bromelain (Ananus comosus) – 150 mg (22.500 PU)
  * Papain (Canica papaya) – 150 mg (27.000 PU)
  * Pankreatin Analog 4× – 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP)
  * Rutin (Sophora japonica) – 50 mg
  * Peptidáza – 25 mg (600 HUT)
  * Proteáza –25 mg (6.250 HUT)
  * Triglyceridy –3 mg
  Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Dávkovací tabulka:

Malá plemena psů a kočky 1 – 5 kg 1 kapsle
Malá plemena psů 5 – 15 kg 1 kapsle
Střední plemena psů 15 – 30 kg 2 kapsle
Velká plemena psů 30 – 45 kg 3 kapsle
Obří plemena psů 45 kg a více 4 kapsle Způsob použití: Kapsle je možné rozdělat a obsah smíchat s malým množstvím krmiva. Přípravek podávejte minimálně 30 minut před podáním stravy.

Délka užívání: Délka podávání přípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie záleží na indikaci.

 • pro podporu hojení pooperačně měkkých tkání podávejte cca 5 – 7 dní před operací a poté ještě po dobu 2 týdnů
  * po operaci kostí apod. podávejte 5 – 7 dní před operací a poté ještě 4 – 6 týdnů po operaci
  * pro podporu hojení tkání po úrazech v závislosti na rozsahu poškození tkání – měkké tkáně nebo malé poškození 2 týdny, rozsáhlejší poškození tkání 3 týdny, kostní tkáň 4 – 6 týdnů
  * pro podporu při nádorových onemocněních – dlouhodobě
  * při zánětech podávat ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  * při virových nebo bakteriálních onemocněních podávejte ještě 3 – 5 dní po vymizení příznaků
  Upozornění: Neužívat při snížené krevní srážlivosti či u jedinců se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštění krevních sraženin). Neužívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek přípravku.

Výrobce: Patron ca, s. r. o., Na Sychrově 6, 101 00 Praha 10, Česká republika, divize Partners Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 137–10/C.

Zákazníci zakoupili spolu s

Ilustrační obrázek ALAVIS Sanicell 60tbl

ALAVIS Sanicell 60tbl

533(včetně DPH)
Koupit
Ilustrační obrázek Alavis Hemagel 7g

Alavis Hemagel 7g

263(včetně DPH)
Koupit

Recenze

Přídáno: 23. července 2013 v 11:37, Markéta C.
Hodnocení Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps100 %

Tento produkt nám doporučil ortoped našeho pejska, brali jsme před operací a nyní budeme brát ještě po operaci kolene, máme týden po operaci tak je ještě krátká doba na posouzení zda funguje. Kapsle jsou větší tak do pejska je někdy problém je dostat, ale věříme že pejsek bude mít kvalitnější pooperační léčbu

Pro:
 • zatím nemohu posoudit
Přídáno: 1. ledna 1970 v 01:00,
Hodnocení Alavis Enzymoterapie-Curenzym pro psy a kočky 80cps %
Přihlášení

Nevíte heslo? Nechte si jej zaslat.