Nejprodávanější zboží v této kategorii:
Fitmin HOBBY 25 kg473
Krmivo koně ENERGY’S Pony gran 25kg367
Fitmin SPORT 25 kg497
PAVO Müsli Natures Best 15kg747
Nutri Horse Müsli Classic pro koně 15kg NEW589

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg Zvětšit obrázek Reálná fotografie.
Novinka
Doporučená cena:
168 Kč
Sleva:
23%
Cena:129Kč s 15% DPH
112,17Kč bez DPH
Dostupnost: skladem

Popis produktu

PROFIZOO granule z vojtěšky 4 kg

Vysoce kvalitní, bílkovinné krmivo ze sušené vojtěšky.

Výhody krmení vojtěškou :

Vojtěška je bílkovinným krmivem a cenným zdrojem kvalitních aminokyselin. Velmi důležitou aminokyselinou kterou má vojtěška k dispozici je Lyzin. Je to takzvaná limitující aminokyselina. Vysoký profit z doplňku kvalitní vojtěšky mají zejména pro koně rostoucí, sportovní koně, březí a kojící klisny a mladí koně na začátku výcviku. Toto krmivo je ovšem vhodné pro většinu kategorií koní. Dalším benefitem vojtěšky je doplnění energie formou dobře stravitelné vlákniny. Díky nízkému zastoupení lehce rozpustných cukrů je vhodná pro koně trpící inzulinovou rezistencí, equinním metabolickým syndromem a pro koně citlivé na škrob. Vojtěška dále obsahuije množství vitaminů jako vitamin A, vit. E, betakaroten a vitaminy skupiny B. Z minerálních látek je vojtěška bohatá zejména na vápník, hořčík a draslík. Pro vysoké množství vápníku je vojtěška vhodná pro vybalancování krmné dávky která je založena na obilninách a obsahuje tak více fosforu.

Dietetické vlastnosti:

Dietetické vlastnosti vojtěšky tedy vyvstávají z nízkého množství lehce rozpustných cukrů, vysokém obsahu vlákniny a zásaditých minerálních látek. To má své uplatnění v regulaci trávení u koně. Vojtěška podporuje žvýkání a proslinění sousta a přítomností zásaditých látek tedy zvyšuje pH v žaludku. Díky tomu je tak velmi vhodá k prevenci, ale také během fáze léčby žaludečních vředů.

Krmná dávka:

Obvykle 0,5-2 kg na koně. Hodí se do kombinace s obilninami. Dávkování se vždy řídí indiviualitou a potřebami každého zvířete. Na vojtěšku je třeba postupně a pomalu koně navykat. Naše vojtěškové granule jsou z celé rostliny, nikoli jen z moučky, jsou velmi křehké a dobře se dají rozkousnout. Cena je 10kč/kg - baleno v pytlích po 50kg. Průměr granulí je 8mm.

Zákazníci zakoupili spolu s

Ilustrační obrázek Fitmin REFORMER 25 kg

Fitmin REFORMER 25 kg

619(včetně DPH)
Koupit
Přihlášení

Nevíte heslo? Nechte si jej zaslat.